Keeletase: 0–A2
Oskused: grammatika, leksika
Tüüp: test, harjutused, ristsõnad

Harjutused DSpace on mõeldud täiskasvanutele, kes pole varem eesti keelt õppinud või valdavad seda algtasemel (0–A2) ning soovivad õppida iseseisvalt. Harjutuste ja ristsõnade abil saab harjutada grammatikat ning rikastada oma sõnavara.

Harjutused on välja töötanud Heli Noor ja Annika Valdmets Tartu Ülikoolist. Ülesanded aitavad tegeleda algtasemel eesti keele õppijate sagedasemate kitsaskohtadega.

Harjutuste eesmärk on korrata nt käändeid (omastav, osastav, kohakäänded ehk kus, kuhu, kust), ma- ja da-infinitiivi, küsisõnu ja nende kasutust. Pakutakse tõlkimisülesandeid (sh inglise keelest eesti keelde) ning harjutusi, kus tuleb vastata küsimustele.

Lehe sisu on jagatud grammatikateemade kaupa. Harjutuste abil saab õppida ka sõnavara: keeled, kohvikud, poed, värvid jne.

Märkus: Dspace’i kodulehel kasutatakse vananenud Adobe Flash Playeri pistikprogrammi, mida brauserid alates 2021. aasta algusest enam ei toeta. Seetõttu ei ole kahjuks võimalik kuulata helifaile ega täita nendega seotud ülesandeid.

Õppematerjali kirjelduse on koostanud Alina Litovkina, tõlkinud eesti keelde Alina Matvejeva

Mariia Dorogova
Latest posts by Mariia Dorogova (see all)

Mariia Dorogova

Estonian.ee asutaja. Õpin Tallinna ülikoolis eesti ja vene filoloogiat.

0 Comments

Lisa kommentaar

Avatar placeholder

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.