Autorid Uljana Parmenenkova, Veronika Zotova. Toimetanud Kristiine Saart

Oleme juba kirjutanud sellest, kuidas pääseda Integratsiooni SA tasuta eesti keele kursustele. Nüüd räägime oma kogemusest, kuidas neil kursustel käisime.

Sattusime B2-rühma, tunnid toimusid kesklinnas keeltekoolis Folkuniversitetet esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti kell 8.30–10.45. Valisime hommikused tunnid, kuna pärast kella 11 algasid meil ülikooliloengud, nii et kõigepealt õppisime kursustel ja siis läksime ülikooli. Kursused toimusid Tallinna ülikooli juurest trammi või bussiga vaid 15 minuti kaugusel. Väga lähedal ja mugav! Kokku kestsid kursused veidi üle kolme kuu ehk 8. veebruarist 20. maini.

Tahame teile rääkida oma õpetajast Maria Goborovast. Ta oli lihtsalt super! Keskmiselt range, kuid positiivne ja lahke. Ta vastas alati meie küsimustele ja aitas meid kõigis raskustes, millega silmitsi seisime. Kursusel pidime omavahel ning õpetajaga suhtlema ainult eesti keeles. Kui me selle reegli unustasime, tuletas õpetaja seda viisakalt meelde. Ta suutis hästi tööd korraldada ja pööras kõigile tähelepanu. Seetõttu olime kogu rühmaga kindlad, et meie eesti keele oskus paraneb. Võin julgelt öelda, et ta on tugev õpetaja, kes oskab oma tööd. Tänu tema professionaalsusele olid tunnid meie jaoks edukad.

Meile meeldis ka töökorraldus: arendasime eri osaoskusi, st kuulamist, lugemist, kirjutamist ja rääkimist, aga  ka grammatikateadmisi. Õppetöö oli hästi tasakaalustatud, igale oskusele pöörati piisavalt tähelepanu, neile kulus ühepalju aega. Seega peaks need kursused kõigile sobima.

Meil oli palju rühma- ja paaristöid, mida peame tohutuks plussiks. Näiteks harjutasime kahekesi eesti keeles rääkimist. Meile anti palju välja prinditud materjale. Oleme need paberid alles hoidnud ja kaustaks köitnud, et saaks oma mälu värskendada, kui midagi unustanud oleme. Ainus asi, mis meie jaoks keeruliseks osutus, oli iga kord kohal käimine. Kursuse alguses öeldi, et kursuse läbimise tunnistuse saavad ainult need, kes on osalenud vähemalt 80% tundidest. Selline kriteerium on õiglane, sest kui keegi talle antud võimalust täielikult ei kasuta, on ta võtnud ära koha kelleltki teiselt. Teisest küljest usume, et kui käia näiteks 75% tundides, ei peaks see olema põhjus tunnistust mitte anda. Võib-olla püüdis ta kogu hingest keele õppimisega järge pidada ja panustas sellesse, kuid käib lisaks ka tööl ja õpib ülikoolis ning lihtsalt väsib vahel.

Meid ei häirinud see eriti, et me kursuste läbimise kohta tunnistust ei saanud, kuna sooritasime 12. klassis eesti keele eksami ja saime B2-taseme juba kätte. Kursustel käisime keeleoskuse parandamiseks, mitte tunnistuse saamiseks! Kuid muidugi oleks see olnud tore boonus.

Ole valmis tõusma ja kursustele minema, isegi kui peas käivad mõtted „ma ei taha“, „ma olen nii väsinud“, „ma ei viitsi“. Sea endale eesmärk ja motiveeri ennast!

Nüüd jagame teiste eesti keele kursused läbinute kogemusi.

Ekaterina

Käisin tasuta eesti keele kursustel sünnituspuhkusel olles, kui ma tööl ei käinud. Mul tekkis aega ja motivatsioon eesti keelt õppida. Kuigi mul oli tööl olnud vene-eesti meeskond ja olin eesti keelt praktiseerida saanud, tundsin siiski, et pean oma keeleoskust parandama. Ma pole kordagi kahetsenud, et selle sammu tegin! Käisin igas tunnis, töötasin aktiivselt kaasa ja tegin ära kõik kodutööd. Pärast B2-kursuste läbimist oskasin eesti keeles paremini rääkida ja kirjutada. Isegi mu kolleeg, kelle emakeel on eesti keel, märkas muutust! See on nii tore, kui pingutused end ära tasuvad!

Georgi

Lõpetasin tasuta eesti keele kursused B1-tasemel. Jah, mind ootab eesti keele õppimisel veel pikk teekond ees, kuid tänu kursustele saan nüüd eestlastega hõlpsasti igapäevastel teemadel suhelda. Kursuse ajal meeldis mulle see, et me rääkisime omavahel palju eesti keeles. Seda oli mul vaja, et oma eksimishirm maha suruda. Samuti selgitati meile palju grammatikareegleid.

Anastasia

Kolisin hiljuti koos abikaasaga Eestisse, ja kui kuulsin tasuta eesti keele kursustest, registreerisin ennast hetkegi kahtlemata. Kuna olin ise juba midagi ära õppinud, otsustasin minna A2-rühma. Kõike, mida meile tundides räägiti ja seletati, imesin endasse nagu käsn. Ainus asi, millest keelt õppides mõnikord ära tüdinesin, oli suur koduste ülesannete hulk: palju asju tuli selgeks õppida ning korrata. Kuid see kandis vilja ja mis peamine – armusin eesti keelde. Kindlasti jätkan selle õppimisega.

Elizaveta

Minu arvates olid kursused head. Mulle meeldis, et ülesandeid kontrolliti ja parandati. Rääkisime palju ja mängisime palju igasuguseid vestlusmänge. Mulle ei meeldinud aga see, et ehkki kõigil oli B1-tase käes, ei suutnud mõni õppija vestelda. See ei võimaldanud mul liikuda sellises tempos, nagu oleksin tahtnud. Lisaks sattusin õhtustele kursusele: pidin pärast tööd veel minema kursustele, mis kestsid 3 tundi. See oli väsitav.

Anna

Mina isiklikult ei saanud kursustel osaleda, kuigi soovisin. Registreerusin valele tasemele: kuna olen juba B1-taseme eksami sooritanud, valisin B2-taseme. Esimeses tunnis kirjutasime keeletesti ja selgus, et pean hoopis B1-rühma minema. Mulle öeldi, et tuleksin poole aasta pärast uuesti proovima. See oli solvav ja arusaamatu!  Enam pole mul soovi registreeruda.

Alina

Läksin tasuta eesti keele kursustele, käisin paar nädalat, kuid sain aru, et õppimine on minu jaoks liiga raske ja intensiivne. Ma polnud selleks valmis, mul polnud nii palju aega. Otsustasin anda koha kellelegi, kes seda rohkem vajab.

Suur aitäh, et meie artiklit lugesid! Kas mõni küsimus jäi vastuseta? Abi ja lisateavet saad küsida telefonil 800 9999 või kirjutades aadressil info@integratsiooniinfo.ee

Mariia Dorogova
Latest posts by Mariia Dorogova (see all)

Mariia Dorogova

Estonian.ee asutaja. Õpin Tallinna ülikoolis eesti ja vene filoloogiat.

0 Comments

Lisa kommentaar

Avatar placeholder

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.