Autorid Uljana Parmenenkova, Veronika Zotova. Toimetanud Kristiine Saart

Tšau, tubli eesti keele õppija! Isegi, kui alles alustasid eesti keele õppimist, oled suure tõenäosusega juba kuulnud Integratsiooni SA ehk InSA tasuta eesti keele kursustest. Kas tasub neile kursustele minna, kas need sulle ka sobivad? Kas kursustel käimine on kasulik? Kuidas registreeruda? Püüame vastata sinu küsimustele, anname paar näpunäidet ja aitame otsustada.

Mis on InSA tasuta eesti keele kursused?

InSA pakub eesti keele kursusi keeletasemetel A1, A2, B1, B2 ja C1. Kursustel osalemiseks pead olema Eesti elanik ning registreerimiseks on vaja vaid isikukoodi.

Alates 2021. aasta veebruarist pakub Integratsiooni Sihtasutus tasuta B1-taseme eesti keele õpet ka kolmandate riikide kodanikele, kes viibivad Eestis seaduslikul alusel või taotlevad elamisluba. Lisaks saavad kursustel osaleda ka Eestis vähemalt viis aastat seaduslikult elanud inimesed, kes soovivad taotleda Eesti kodakondsust.

Kursusele registreerumiseks peab olema vähemalt 18-aastane. Registreerutakse internetis, vajalik on kas kehtiva sertifikaadiga ID-kaart, Mobiili-ID või Smart-ID.

Kuidas InSA tasuta eesti keele kursustele pääseda?

Registreerumine tundub väga lihtne, kuid ilma ettevalmistuseta võib olla raske kursustele pääseda. Kuidas nii? Lihtsalt soovijaid on väga palju, kohti aga vähe, nii et pead olema väga kiire. Siin on mõned näpunäited ja nipid, kuidas tasuta eesti keele kursustele registreeruda.

  • Loe tähelepanelikult läbi keelekursusele registreerumise reeglid.
  • Kursustele registreerumise kuupäev ja aeg on alati teada. Ava koduleht kaks minutit enne registreerumise algust ning värskenda lehte aeg-ajalt – nii on sul suurem tõenäosus saada koht kursustele, isegi soovitud rühma.
  • Varu registreerumiseks vähemalt kümme minutit ning ära samal ajal muude asjadega tegele. Registreerumine nõuab keskendumist.
  • Veendu, et su internetiühendus on stabiilne. Ole valmis selleks, et registreerujaid on palju ning InSA koduleht võib olla üle koormatud. 
  • Planeeri ette, mis kuupäevadel ja kellaaegadel esmaspäevast reedeni saad kursustel osaleda. Tavaliselt toimuvad tunnid kaks-kolm korda nädalas. Kirjuta need ajad üles, et kiiremini aru saada, milline rühm sulle sobib.
  • Kursused toimuvad eri kohtades. Kui sulle sobib mitu varianti, vali neist see, kuhu jõuad mugavamalt ja kiiremini.
  • Hinda oma võimeid objektiivselt: vali rühm, mis vastab sinu keeletasemele. Kui sa pole oma tasemes kindel, soorita keeletest. See on väga oluline, sest esimesel tunnil testitakse keeleoskust ja kui valitud tase sinu tegelikule keeleoskusele ei vasta, pead grupist lahkuma ning pool aastat uut registreerumisvõimalust ootama.
  • Küsimustikku täites kontrolli, kas su meiliaadress on õige. Meilile saadetakse kursuse kohta olulist infot.

Küsimustega tasuta eesti keele kursuste kohta saab pöörduda Integratsiooni SA poole telefonitsi 800 9999 või meili teel info@integratsiooniinfo.ee.

Järgmises artiklis jagame ka oma, aga ka teiste InSA kursustel osalenute kogemusi:

InSA tasuta eesti keele kursused: isiklik kogemus

Mariia Dorogova
Latest posts by Mariia Dorogova (see all)

Mariia Dorogova

Estonian.ee asutaja. Õpin Tallinna ülikoolis eesti ja vene filoloogiat.

0 Comments

Lisa kommentaar

Avatar placeholder

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.